Ks. Piotr Kłaput

*
Urodził się w 1983 roku, od urodzenia mieszkał w Tłuczani.  Po ukończeniu szkoły podstawowej uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego OO Karmelitów w Wadowicach.  
*
Następnie studiował w Wyższym Metropolitarnym Seminarium Duchownym św. Jana Chrzciciela 
w Warszawie.
*
17 maja 2009 roku podczas Mszy Świętej w kościele seminaryjnym Wniebowzięcia NMP i świętego Józefa Oblubieńca przy ul. Krakowskie Przedmieściew Warszawie przyjął
ŚWIĘCENIA DIAKONATU
.


ZOBACZ FOTOGRAFIE
ZOBACZ FOTOGRAFIE 2

ŚWIĘCENIA PREZBITERATU

Po ukończeniu studiów i formacji duchowej w Seminarium 22 maja 2010 roku w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie przyjął ŚWIĘCENIA PREZBITERATU z rąk Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Kazimierza Nycza Metropolity Warszawskiego
       

PRYMICJE
Aż nadszedł dzień 30 maja 2010 roku, niezwykły dzień w naszej wsi, dzień, którego wielu z nas nigdy nie zapomni, kiedy radość i duma przeplatały się z ogromnym wzruszeniem.


***
Przyjąwszy błogosławieństwo Rodziców, Ksiądz Piotr w orszaku wielu zaproszonych gości udał się do kościoła Nawiedzenia NMP w Tłuczani, gdzie w duchu wdzięczności za dar Chrystusowego kapłaństwa celebrował
MSZĘ ŚWIĘTĄ PRYMICYJNĄ

ZOBACZ FOTOGRAFIE Z PRYMICJI


Film 1          Film 2

W imieniu mieszkańców Tłuczani gratulacje i życzenia
złożył Księdzu Piotrowi sołtys, p. Marek Długopolski:

Drogi Księże Piotrze!

       Z radością i prawdziwą dumą witamy Cię w Tłuczani, Twej rodzinnej wsi. "Pan wyprawia robotników na swoje żniwo". Spośród nas wybrał Ciebie. Wyrażamy dziś swą wdzięczność Panu Bogu za dar kapłaństwa naszego rodaka.

       Znamy  Cię  od  dziecka,  dorastałeś  wśród  nas. Wiemy, że  decyzja o wyborze drogi życia dojrzewała w Tobie latami.  Aż przyszedł rok 2002, tuż przed jubileuszem 650-lecia naszej parafii.To wtedy opuściłeś swój Dom, kochających Rodziców i Dziadków, by iść drogą, którą Ci wskazał Pan.

      Cieszymy  się,  że  odczytałeś powołanie i że to właśnie Ciebie wybrał On z grona wielu, abyś dawał świadectwo i służył.

     Dziś  nadszedł  dzień, o którym pewnie marzyłeś przez lata, dzień prymicji w rodzinnej wsi, w Kościele, w którym przed laty przyjąłeś Sakrament Chrztu. Dziś stajesz przed nami jako Duszpasterz. Wielki to dzień. Ani Ty, ani my nigdy go nie zapomnimy.

    Przed Tobą droga piękna i trudna, usłana różami, ale i cierniami. Życzymy, by pełnienie posługi kapłańskiej przybliżało do Boga tych, których dane Ci będzie spotkać na swojej drodze, a Tobie, by przyniosło radość i satysfakcję. Niech Twoja postawa będzie wzorem umiłowania prawdy, dobra i piękna.

  Życzymy Ci wielu łask Bożych. Niech Cię prowadzi miłość i opieka Matki Bożej czule spoglądającej na nas z ołtarza tłuczańskiego Kościoła.

Szczęść Ci Boże!


Podczas uroczystości prymicyjnych prowadzona była kwesta na rzecz pomocy poszkodowanym przez osuwiska w gminie Lanckorona. 
Zebrano 1504 zł

Pieniądze zostały wpłacone na konto UG w Lanckoronie

Dla zainteresowanych i chętnych do pomocy  nr konta bankowego:
Odbiorca: Urząd Gminy w Lanckoronie
bank PKO BP O/Wadowice
Nr rachunku: 05 1020 2430 0000 8102 0045 4678
Z dopiskiem: Pomoc poszkodowanym przez osuwiska w gminie Lanckorona

STRONA GŁÓWNA
POWRÓT
Autor strony: T.  Paździor